Maszyny rolnicze

Praca w gospodarstwie rolnym nie należy do najłatwiejszych. Wymaga ogromnej pracowitości i zacięcia do niemal nieustannej pracy. W ostatnich dwóch dekadach bardzo zmieniła się struktura polskich gospodarstw. Te małe straciły na wartości lub zostały zlikwidowane. Tylko rozwój i odpowiednie inwestycje pozwalają przetrwać i utrzymać całą rodzinę. Odpowiednie wykorzystanie unijnych dopłat oraz odwaga przez kredytowaniem pewnych pomysłów bardzo pomogą. Przede wszystkim nie należy "przejadać" unijnych dopłat. Ich najodpowiedniejszym rozdysponowaniem jest poszerzanie parku maszyn rolniczych.

Na te największe i najdroższe maszyny i traktory rolnicy z powodzeniem otrzymują kredyty w banka spółdzielczych z niskimi odsetkami. Zapraszamy do naszego sklepu z maszynami rolniczymi oraz częściami do ciągników. W ofercie tylko i wyłączone nowe maszyny sprawdzonych producentów. Nowoczesne maszyny rolnicze to paradoksalnie duża oszczędność. Praktycznie każdy gospodarz posiada nowy polski lub zagraniczny traktor o bardzo dużej mocy. Stare agregaty i maszyny o niewielkiej powierzchni roboczej, nie wykorzystują w pełni potencjału takich "mocnych" ciągników. Powstają duże straty na paliwie oraz nie zmienia się czas na przygotowywanie gleby i pielęgnację rosnących upraw.

Nowa grupa produktów do uprawy to często połączenie funkcji kilku maszyn. Agregaty uprawowo-siewne to połączenie co najmniej trzech funkcji. Wszystko to odbywa się w ramach jednego zabiegu. Oszczędność czasu pozwala na możliwość zwiększania areałów gospodarstwa. W tym samym czasie co kiedyś uda się uprawić trzykrotnie więcej pola. Nowoczesny warsztat maszynowy to także pewność właściwego działania i precyzji zabiegów uprawowych. Rolnicy są tego świadomi i lepiej zarządzają gospodarstwami. Coraz częściej zarządzanie gospodarstwem przypomina prowadzenie firmy. Konieczność ryzyka oraz podejmowanie właściwych decyzji jest możliwie. Konieczna jest obserwacja zachodnich wzorców oraz umysłowa otwartość.